Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ПОТВРДЕНО: Медисон потпиша нов 4-годишен договор со Лестер

И покрај бројните шпекулации за негово заминување од редовите на „лисиците“, Џејмс Медисон денеска потпиша нов 4-годишен договор со екипата на Лестер. Како што објавија од клубот, фудбалерот кој дојде во Лестер од Норвич Сити во јуни 2018 година и беше прогласен за најдобар млад фудбалер во Премиер лигата во својата дебитантска сезона, реши да остане верен на својот актуелен клуб.

Тој постигна 16 гола во сите натпреварувања за Лестер минатата сезона и сериозно го доби потребното внимание од големите англиски клубови. Занего најзагреан беше Манчестер Ј., но можноста за трансфер на „Олд Трафорд“ пропадна.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...