Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

НЕЗАПАМТЕНА ДРАМА: Поранешен шампион виси од зграда за да спаси ДЕТЕ! (Видео)

Поранешниот српски борач и член на клубот Пролетер, Војислав Матиќ се нашол во центарот на вниманието заради својот несекојдневен и херојски подвиг. Настанот се случил во Зрењанин, минатата недела, и тоа откако тој тргнал да му помогне на семејството кое не знаело што им се случува со детето кое патем било само во станот и заклучено од внатре. 

Вниманието на Матиќ кој случајно се нашол на местото му го привлекла група луѓе кои биле видно вознемирени.

– Бабата и дедото на девојче станот го напуштиле на само неколку минути, а тоа во меѓувреме заспало читајќи книга. Немаше како да влезе освен да се прекачам преку громобранот“, рекол Матиќ и додал дека кога влегол во станот видел дека малечката спие.

-Три пати гласно викнав, а таа не се ни помрдна. За момент се стресов, но излезе дека само цврсто спиела. И тоа е тоа, среќен крај, заклучил бившиот шампион во борење.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...