Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ: Во Штип после подолго време НЕМА НОВОЗАРАЗЕНИ

Штип за првпат по речиси четири месеци не се најде во здравствениот билтен, во кој се информира за бројот на заразени со коронавирусот. Во моментов активни се  258 случаи, а досега од почетокот на пандемијата се регистрирани вкупно 1108 случаи.

Директорот на Клиничка болница – Штип, Ален Ѓеорѓијев за МИА истакна дека на Инфектовното одделение се хоспитализирани вкупно 38 пациенти, од кои 30 се позитивни, а осум се сомнителни и се чекаат нивните резултати од брисевите.

Документацијата за поставување на монтажната болница за Ковид 19 е доставена до Министерството за здрсвство и се чекаат наскоро да почнат и градежните активности.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...