Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

И Манчестер Сити тргна по Меси

Откако се појави информација дека Реал Мадрид испратил понуда со Лионел Меси, се појави нова шпекулација.Манчестер Сити преводен од Пеп Гвардиола, тренерот кој е „виновен“ за она што е денеска Аргентинецот, го сака во своите редови еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. Главен проблем за премиер-лигашот е финансискиот фер-плеј, мора да бидат сигурни дека истиот нема да биде нарушен.

Барселона ја одреди цената за Меси, таа изнесува неверојатни 700 милиони евра, но ако некој може да ја плати, тоа е Сити.

Секако мора да бидат сигурно дека нема да добијат никаква казна.

Од друга страна прашање е дали Меси сака да го прифати овој трансфер, тој нема да има ништо против да соработува со Гвардиола.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...