Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Емина Јаховиќ во нова врска, ОВОЈПАТ СО ПРОГРАМЕР?

Пејачката Емина Јаховиќ наводно запловила во нова љубовна романса со згодниот програмер Рон Гурчај, пишуваат турските медиуми.
Емина и згодниот програмер наводно во врска се еден месец, а како што наведуваат медиумите тие свесно ја кријат својата романса и ја држат далеку од очите на јавноста.

Иако не сакат јавно да се експонираат, турските медиуми пишуваат дека тие двајца неколку пати се видени заедно, во близина на вилата на пејачката во Турција.
Рон наводно е сместен во хотел, недалеку од семејниот дом на Емина, каде што таа живее со своите синови, а со цел да бидат што поблиску.
Претходно Емина во 2008 година се венчаше со турскиот пејач Мустафа Сандал, а се разведоа после 10 години брак, од кој ги имаат своите два сина Јавуз и Јаман.

После разводот, Емина беше во врска со турскиот милијардер Седатин Саран, а истата ја прекинале во октомври минатата година.
Инаку, пејачката до сега не се огласи по повод ваквите натписи во медиумите, а судејќи спрема нејзините објави на социјалната мрежа на Инстаграм, таа изгледа задоволно и среќно.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...