Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Во скопско Батинци сообраќајно недоразбирање ГО РЕШАВАЛ СО ПИШТОЛ

На 23.08.2020 во 20.34 часот во Полициската станица Драчево, М.Б.(27) од с.Батинци, скопско, пријавил дека околу 16.20 часот, на патот кон с.Батинци едно лице му се заканувало со пиштол, поради недоразбирање во сообраќајот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...