Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Брена купува нова јахта – ЗА 30 МЕТАРСКИОТ БРОД ПЛАНИРА ДА ПЛАТИ ВРТОГЛАВА СУМА

Пејачката, наводно, ја продава својата стара јахта и купува нова.
Лепа Брена наводно решила да ја купи јахтата „Салоренко“, со која крстарела со сопругот повеќе од два месеци.

Брена ќе плати дури шест милиони евра за овој брод, кој е долг 30 метри. На почетокот на јуни, кога беа во Монако, Живојиновиќ изнајмија луксузна јахта од агенцијата, а сега тоа го сакаат во нивна сопственост.

Лепа Брена сака да ја продаде својата стара јахта, која моментно е закотвена во Црна Гора. Мислам дека за неа може да добие околу 3.000.000 евра. Веќе има некои заинтересирани купувачи. Таа и Боба сакаа да ја заменат веќе долго време и сега конечно го најдоа идеалниот брод, истакнал анонимен извор за српскиот портал Информер.

„Кога ја изнајмиле јахтата „Салоренко“ во Монако пред два месеци, им кажале на вработените во агенцијата дека размислуваат да купат едно од нивните возила“, посочил изворот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...