Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Автомеханичар зел 1.100 евра за поправка на Опел Корса, ЈА ПРОДАЛ ЗА 1.500 ЕВРА

Донесете ми го автомобилот и ќе го решиме проблемот! Само, ќе ве чини 8.400 куни (околу 1.100 евра)! – ова е приближно како звучел разговорот помеѓу автомеханичарот и оштетената сопственичка.

Во четвртокот, таа пријавила во полицијата во Загреб  дека 39-годишен автомеханичар, го продал нејзиниот автомобил, кој таа го однесла на сервис.

Откако добил пари за набавка на делови и поправка на возилото, наместо да го поправи автомобилот, го продал возилото за 11.000 куни (1.460 евра), пренесува Пословни.хр.

Во исто време, тој го фалсификувал договорот за продажба на возилото, во кој тој се потпишал наместо сопственичката.

Полицијата тврди дека вкупната материјална штета изнесува 25.400 HRK (3.320 ЕУР). По истрагата ќе биде поднесена постапка против осомничениот, кој во моментов не е достапен за полицијата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...