Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "1"

Балкан

Внимателно координирана полициска операција во 10 земји разби албански организиран криминален синдикат, кој шверцувал кокаин од Јужна Америка во Европа. Акцијата довела до апсење...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција врши претреси во 5 фирми кои се сопственици на сајтовите кои добиле...

Македонија

По повод 15 Септември – Меѓународниот ден на демократијата, претседателот Стево Пендаровски упати порака во која ги охрабрува граѓаните, особено младите, да бидат активни...

Македонија

„Христијан Мицкоски не може да биде решение за агонијата во која што се наоѓа ВМРО-ДПМНЕ бидејќи тој е генератор и стимулатор на таа агонија“,...

Македонија

Првиот човек на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во интервју за медиа.мк говори за начинот на кој што според неа јавноста...

Македонија

Во врска со скандалот за изборно финансирање на медиуми со нова реакција се јавија од иницијативата за вонреден конгрес, ви ја пренесуваме интегрално: Интернет...

Македонија

Шокантни вести пристигнуваат од Германија. Германското обвинителство соопшти дека се уапсени три лица, членови на ИСИС под сомнение за спремање терористички напад. Ф. М....

Македонија

Во врска со вчерашниот натпис кој го објави медиа.мк, а се однесуваше на префрлање буџетски пари наменети за политичко рекламирање на портали со мала...

Повеќе