Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Христијан Мицкоски"

Македонија

До: Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископ Охридски и Македонски Г.Г. Стефан Дозволете ми од мое лично име и од име на...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Македонија

Новиот состав на Државната изборна комисија денеска даде свечена изјава во собранието со што отпочнува нивната работа и подготовката на наредните локални избори.Претседателот Александар...

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...

Македонија

Рејтингот на Мицкоски е во слободен пад. Според анкетите на Телма го загуби водечкото место и меѓу опозициските политичари. Апасиев веќе му бега, а...