Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "србија"

Балкан

Ова мора да го знаете затоа што масовната имунизација започна во Србија, а мерките за сузбивање на епидемијата на коронавирус веројатно ќе се применуваат...

Забава

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца, одлучил јавно да проговори што мисли за нејзината врска со девет години помладиот Богдан. Иако Цеца не сакала да...

Балкан

Украл автомобил под закана со пиштол Се забил во автобуска постојка Го фрлил пиштолот во канал и се обидел да избега Несекојдневна кражба со...

Македонија

Премиерот Зоран Заев соопшти дека најмалку 8.000 вакцини од производителот „Фајзер“ Република Србија ги понудила за македонските граѓани, а се преговара и за други...

Балкан

Полицијата во Филаделфија уапси двајца мажи осомничени за убиството на Милан Лончар (25) во саботата. Ова го објави порталот „6abc“, наведувајќи дека беше распишана...