Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Силвио Берлускони"

Забава

Никол Минети, поранешна забна хигиеничарка која влезе во светот на политиката со помош на поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, долги години важеше за...

Свет

Следните три дена ќе бидат критични за бившиот италијански премиер Силвио Берлускони (84) кој поради корона вирус се наоѓа во миланска болница. Берлускони, кој...