Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "парламент"

Македонија

На денешната прес конференција пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски рече дека според негови информации, барањето на претседателот Пендаровски испратено до Собранието за...

Македонија

Со 62 гласа ЗА, 51 против, и без воздржани, Собранието го изгласа новиот владин состав предложен од мандатарот Зоран Заев. Вчера и денеска пратениците...

Македонија

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, видно нервозен, ги искара пратениците поради речникот употребен на говорницата и навредливите зборови кои пратениците си ги упатија меѓусебно. Откако...

Повеќе