Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Бранко Црвенковски"

Македонија

Како што пренесе Дојче Веле, канцеларката Ангела Меркел на видео-конференција изјавила дека Македонија се уште има шанси да ја одржи првата Меѓувладина конференција со...

Македонија

Интервјуто на Зоран Заев за бугарски БГНЕС и првичните реакции во јавноста ги зголемија апетитите на двајцата најзаинтересирани за абдицирање на првиот човек на...

Македонија

Со реакции за вчерашното интервју на Премиерот Заев, денес се јавија и Љубчо Георгиевски и Бранко Црвенковски. Некогашни лути политички ривали, а потоа и...