Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Жозе Мурињо полека го „отпишува“ Деле Али од тимот на Тотенхем. Некогашниот главен играч на тимот од Лондон кој беше баран од гигантите Барселона...

Спорт

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, веднаш ќе реагира со купување на стопер по „катастрофата“ на неговиот тим од Лестер, и поразот од 2:5...

Спорт

Горан Пандев е голем играч, но е уште поголем човек. Ги игра последните мечеви што се вели од неговата пребогата кариера, но ете денеска...

Спорт

Пеп Гвардиола ќе го добие посакуваното засилување. Откако минатата сезона ја „прокоцка“ поради „дупка“ во одбраната, оваа сезона нема да го има тој проблем....

Спорт

И дефинитивно се насетува расплетот околу сагата наречена “Килијан Мбапе“. Француската фудбалска ѕвезда речиси 99.99% следното лето ќе “слета“ на “Сантијаго Бернабе“. Имено Мбапе...