Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Легендарниот фудбалер Тјери Анри, денеска соопшти дека нема да биде повеќе тренер на Монтреал. Анри денеска објави соопштение во кое објаснува дека го напушта...

Спорт

Голманот на Порто и ракометната репрезентација на Португалија, Алфредо Кинтана почина на 32-годишна возраст од последиците од срцев удар. На Квинтана му се слоши...

Спорт

Планетарно популарниот „Нетфликс“ сними најнов документарен филм за легендарниот Пеле во кој има екслклузивни снимки за состојбата на веќе осумдесетгодишниот бразилски фудбалски великан. Изненадувачки...