Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56,...

Македонија

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски се обрати пред присутните на денешниот протестен собир, на крајот на говорот тој извика “да живее Зоран Заев”, присутните...

Македонија

Или Груевски или Гаши ? Или почит кон претходникот или одбрана на фотелјата по секоја цена ?Ова е дилемата пред која што е исправен...

Македонија

➡️ “Почнавме со интензивни подготовки за процесот на вакцинација од ковид-19, го спремаме здравствениот систем за ефикасен начин на вакцинација. ➡️ Обезбедивме 833 илјади...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за финансии, Фатмир Бесими, се сретна со заменик-претседателката на Европската инвестициона банка,...

Македонија

Соопштение за јавност од СДСМ Нема ден, а да не биде демантирана некоја лажна вест излезена од системот за лаги на ВМРО-ДПМНЕ кој очигледно...

Македонија

 Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНЕ Пикот на короната не поминува исто како и неспособноста на Заев и Филипче која значи смрт за народот, и...

Македонија

Секторот за внатрешни работи Струмица- Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Г.Ј.(34) од Гевгелија поради постоење...

Македонија

Синоќа на протестите организирани од страна на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пред малкумината присутни се обрати Рашела Мизрахи, која заради натпартискиот карактер на...