Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска на средба со универзитетската професорка во пензија д-р Јелица Николовска разговараше за улогата на жените просветителки во...

Македонија

Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при Oдделението за криминалистичка полиција во СВР Битола, во координација и содејство со полициски службеници од Отсекот...

Македонија

Секогаш кога ќе му стане густо на Мицкоски на сцена стапува истата стратегија со вадење на анкети каде што тој е апсолутен победник.Токму на...

Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими заменик претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски....

Македонија

Петмина македонски и еден турски државјанин се обвинети за кривично дело – Фалсификување исправа согласно член 378 став 1 од Кривичниот законик. Според обвинителните...

Македонија

Во предметот во јавноста познат како „Јавна соба 1“, Основното јавно обвинителство Скопје на 05.02.2021 година донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев упати честитка по повод Меѓународниот ден на жената, 8 Март. Во продолжение Ви го пренесуваме...

Македонија

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, по предлог на Комисијата за заразни болести денеска на ГККШ предложи воведување на полициски час од 22 часот...

Македонија

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.03.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се...