Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Стјепан Крсник, татко на загинатиот мајор на српската армија, за српски Курир вели дека Дејан бил нивна гордост и врвен пилот, кој чесно и служел на државата Чекавме...

Балкан

Со оглед на исклучително распространетиот локален пренос на коронавирус, големиот број случаи во болниците и огромниот притисок врз здравствениот систем, Институтот за јавно здравје...

Балкан

Првиот притвореник на Специјалниот суд во Хаг, Сали Мустафа, утре ќе се појави пред Хашкиот трибунал под обвинение дека сторил воено злосторство, пренесува Коха....

Популарно

Балкан

Меѓународниот трибунал кој ги истражува воените злосторства извршени за време на војната за независност на Косово 1998-1999 година изминатава недела уапси неколкумина поранешни високи...

Балкан

Клубот „Смоквица“ се наоѓа на аголот од Тратинска и Бадалишева во Загреб, и постои уште од деведесеттите години. Го води Желимир Удовичиќ, кој има...

Балкан

Поранешниот премиер и лидер на движењето Самоопределување, Албин Курти, го нарече договорот постигнат во Белата куќа меѓу Белград и Приштина „договор што создава„ Четврта Југославија“,...

Балкан

Двајца бизнисмени, кои важат за блиски до црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, продадоа дел од својот бизнис во таа земја, пренесуваат црногорските медиуми. Контроверзниот бизнисмен...